Museum of the Future v Dubaji inovatívne múzeum, ktoré ponúka jedinečné zážitky a interaktívne výstavy zamerané na budúcnosť a technologický pokrok. Múzeum sa nachádza v blízkosti známeho mrakodrapu Burj Khalifa a pre verejnosť ho otvorili v roku 2022.
Jedným z najvýraznejších prvokov múzea je jeho architektúra, ktorá je navrhnutá tak, aby pripomínala kryštálovú guľu. Táto futuristická budova je prepojená s najnovšími technológiami, vrátane 3D tlače, robotiky a umelej inteligencie.
V rámci múzea môžu návštevníci vidieť rôzne výstavy a projekty, ktoré ukazujú možnosti technologického pokroku a vplyvu, ktorý bude mať v budúcnosti na náš svet a našu spoločnosť. Medzi najzaujímavejšie exponáty patrí napríklad inteligentná mestská doprava, budovy s nulovou spotrebou energie alebo robotické technológie.
Okrem výstav a projektov má múzeum aj konferenčné centrum, kde sa organizujú podujatia zamerané na inovácie a technologický rozvoj. Múzeum tak slúži nielen ako miesto na zábavu a vzdelávanie, ale aj ako centrum pre diskusie a spoluprácu v oblasti technologického pokroku.
Kto postavil Museum of Future?
Múzeum of Future založila nadácia Dubai Future Foundation a navrhol ho známy dubajský architekt Shaun Killa. O projektovanie sa postarala spoločnosť Buro Happold. Podľa Killa predstavuje dizajn múzea dubajskú projekciu budúcnosti a pozostáva z troch hlavných prvkov – kopca, štruktúry a prázdnoty.
Môžem navštíviť Múzeum budúcnosti?
Áno. Múzeum budúcnosti je otvorené pre verejnosť od 22. februára 2022 a v súčasnosti patrí k najnovším a najnavštevovanejším atrakciám v Dubaji.
Koľko stoja vstupenky do Museum of the Future?
Cena vstupenky do Múzea budúcnosti pre dospelého stojí 145 AED (približne 37 EUR). Deti do troch rokov a emirátski seniori majú vstup zdarma. Ak však chceš získať aktualizované informácie o cene vstupeniek, navštív stránku Tiqets.com, kde si vieš vstupenky zakúpiť aj za zvýhodnené sumy.
Z čoho sa skladá Museum of the Future?
Múzeum budúcnosti je vyrobené zo skla a ocele. Exteriér je zahalený do arabskej kaligrafie, ktorá funguje aj ako sklenené okná. Vo vnútri má múzeum sedem úrovní, ktoré sú venované výstavám na rôzne témy zamerané na budúcnosť.
Čo je napísané na Múzeu budúcnosti?
Na fasáde Múzea budúcnosti sú napísané tri citáty. Písmo, ktoré slúži ako sklenené okná a má štýl arabskej kaligrafie, odzrkadľuje inšpiratívnu poéziu od JH Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Jeden z citátov znie: „Budúcnosť patrí tým, ktorí si ju dokážu predstaviť, navrhnúť a zrealizovať. Nie je to niečo, na čo čakáte, ale vytvárate.”
Kde môžem zaparkovať?
Ak prichádzaš autom, parkovanie je k dispozícii pri Múzeu budúcnosti. V blízkosti je však veľa verejných parkovísk, ktoré sú k dispozícii za štandardné poplatky za hodinu.
Kedy sa otvára Múzeum budúcnosti?
Múzeum budúcnosti sa otvára o 10:00 a zatvára o 18:00. Všetci hostia, aj tí s voľným vstupom, si však musia rezervovať čas na návštevu vopred.
Kedy sa Múzeum budúcnosti zatvára?
Múzeum sa pre verejnosť zatvára o 18:00.
Ako dlho trvá dokončenie celej prehliadky v Museum of the Future?
Úplná prehliadka Museum of the Future trvá dve až tri hodiny. Návštevníci však počas prevádzkovej doby môžu zostať tak dlho, ako si želajú.
Sú v Múzeu budúcnosti k dispozícii invalidné vozíky?
Invalidné vozíky sú v Múzeu budúcnosti k dispozícii. Ich použitie je bezplatne. Nájdeš ich vo vstupnej hale v priestoroch vyhradených pre invalidné vozíky. Ak potrebuješ pomoc, obráť sa na zamestnancov múzea.
Majú deti do troch rokov vstup zdarma?
Áno, deti do troch rokov majú vstup do múzea zadarmo. Všetci návštevníci vrátane tých, ktorí majú vstup zdarma si však musia rezervovať čas na vstup do múzea.